Podwyższony poziom żelaza i niski poziom monocytów

Witam, wczoraj robiłam sobie badania krwi. Wyniki były ogólnie dobre, 4 rzeczy mnie zaniepokoiły. Podwyższony poziom żelaza - 240 umol/l i bilirubina - 1,34 mg/dl oraz zbyt niski poziom mon - 0,1 mm3 i alat - 9. Reszta wyników, wątroba, cukier, cholesterol itp jest ok. Czy mam się umówić na wizytę lekarską oraz czy to coś poważnego? Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam Marysia.

Bardzo trudno jest ustosunkować się do wyników podanych wyrywkowo! Należy je mimo wszystko przytaczać w całości. Jeśli Pani nie stosuje antykoncepcji (leki blokujące owulację), które mogą być odpowiedzialne za wysokie stężenie żelaza,to należy zgłosić się do lekarza celem dalszej diagnostyki.