Podzielone opinie na temat treningów cardio

Witam, są podzielone opinie na temat cardio po siłowni i cardio osobno. Dowiaduję się że lepiej po siłowni je robić ponieważ szybciej będzie czerpana energia z tłuszczy, ponieważ zostanie już wyczerpany glikogen mięśniowy, co sprzyja spalaniu. Inna wersja jest taka, jest to za długi wysiłek, przez co zwiększa się kortyzol i odkłada się tłuszcz, szczególnie w okolicach brzucha. Więc mam mętlik w głowie i nie wiem jak robić dalej. Jakaś pomoc?

Witam,
rzeczywiście jeśli chce Pani szybciej spalić tkankę tłuszczową warto najpierw wykonać trening siłowy przed cardio. Jeśli łącznie wysiłek będzie trwał do 90 minut nie ma obaw, że organizm będzie zbyt mocno obciążony. Zalecam taki trening co drugi dzień.

Pozdrawiam

Wszytko zależy  od tego z jakiego plecaka wiedzy korzysta  osoba planujaca panu trening i do jakiej 'filozofii' pasuje. Kortyzolu nie należy sie bać.  Fizjologia człowieka mówi,   że im cięższy trening siłowy, biegowy, – gdzie mamy wyższe tętno (próg tlenowy oraz więcej kwasu mlekowego) – tym więcej ACTH i kortyzolu będzie wydzielone.   Wg niektórych danych trening aerobowy przyczynia się do wzrostu lub spadku ilości kortyzolu (wszystko rozbija się o intensywność pracy). Kortyzol w uproszczeniu pozwala korzystać ze zmagazynowanego tłuszczu. Również ma wpływ na układ odpornościowy  - co hamuje w rezultacie reakcje zapalne. Czyli w dużym uproszczeniu 'ratuje' zmęczone mięśnie przed konsekwencjami zbyt intensywnych ćwiczeń. Zdecydowanie groźniejszy dla organizmu jest kortyzol produkowany pod wpływem długotrwałego stresu. Mózg wtedy nie pracuje za dobrze i jestesmy bardziej 'reaktywni',   co może zburzyć nasze relacje społeczne.