Pogłębiające się płaskostopie

Mam 30 lat i płaskostopie od dziecka. Zauważyłam, że zaczyna się ostatnio pogłębiać. Próbowałam wkładek na miarę, po domu chodzę boso, tak aby pracowały stopy. Niewiele to pomaga. Nie chodze w butach na wysokim obcasie, a jesli juz musze to po 3-4 godzinach pojawia sie ból (nawet jesli siedze). Wiem, że jest to nieuleczalne a cwiczenia moga jedynie zahamowac postep choroby. Marze o zdrowych, ladnych stopach. Ostatnio słyszalam o operacji na plask. Czy po niej milabym normalnie wysklepione stopy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jak najbardziej istnieją metody operacyjne, które pozwalają na:
- poprawę kształtu stopy,
- ustąpienie dolegliwości bólowych.
Prowadzi to natomiast do wzrostu wydolności stopy. Operacje takie wykonują specjaliści ortopedzi - proszę zatem udać się na konsultację.