Pogorszenie sprawności stawów kolanowych, ostroga pod piętą i modzele pod palcami

witam. w tym roku bardzo pogorszyła mi się jakość stawów kolanowych. właściwie z tygodnia na tydzień. zaczynam rehabilitację od listopada. poprzez to doszły inne dolegliwości, które czuję swoim ciałem. ostroga pod lewą piętą oraz wyrażne modzele pod palcami prawej stopy. to wszystko wpływa na moje nogi, chodzenie i sprawność ruchową. kto mi pomoże przy dobraniu odpowiedniego obuwia lub wkładek? gdzie mogę się udać, aby całe leczenie było efektywne? od czego zacząć? pozdrawiam Małgorzata
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Poszczególne części układu ruchu są ze sobą wzajemnie powiązane, progresja zmian w kolanach zapewne przyczyniła się więc do rozwoju ostróg i modzeli. Odpowiednio dobrana rehabilitacja powinna przynieść zmniejszenie dolegliwości bólowych. Proszę pozostać pod stałą opieką lekarza ortopedy/specjalisty rehabilitacji, który pokieruje całym procesem. Odpowiednie obuwie pomogą dobrać również pracownicy sklepów z zaopatrzeniem ortopedycznym.

Dzień dobry
Zapraszam do Poradni Chorób Stopy w Warszawie. Kompleksowo zajmujemy się leczeniem chorób stóp. Można u nas odbyć wizytę u chirurga stopy, posiadamy również specjalistyczną rehabilitację stopy a także punkt doboru indywidualnych wkładek ortopedycznych.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka