Pogorszenie widzenia w prawym oku i astygmatyzm

Miesiąc temu zauważyłem u siebie lekkie pogorszenie widzenia w pr. oku, po wizycie u okulisty stwierdzono u mnie lekki astygmatyzm -0,5D w prawym oku. Miałem badane dno oka, OCT, pole widzenia i ciśnienie w oku. Wyniki badań ok, trochę przerośnięta tarcza nw, ciśnienie 14, pole widzenia dobre. Po przepisaniu okularów zauważyłem pojawiające się w prawym oku męty, Jeden jest duży i im więcej w niego się wpatruje to widzę kolejne. Czy mam się czego obawiać?Dlaczego one dopiero teraz się pojawiają?

męty w ciele szklistym pojawiają się w różnych sytuacjach,pomwysiłku, po urazie, po zapaleniu oka, gargła, zęba zatok itp. Jeżeli towarzyszą im błyski to należy natychmiast udać się do okulisty ,niezależnie od tego czy byliśmy 2 dni temu czy 2 lata temu. Pozdrawiam. Aha.Leczenie jest: krople Vitreolent 4x, oraz tbl. Vitroft przez 3 miesiące.