Pojawienie się ropy po złamaniu ręki

Dzień dobry. 3 tygodnie temu złamałam rękę (złamanie nasady dalszej kości promieniowej lewej,złamanie wyrostka rylcowatego kości łokciowej lewej). Wykonano repozycję złamania i odłamy ustabilizowano przezskórnie drutami Kirschnera. Kończynę unieruchomiono w opatrunku gipsowym,wycinając kwadrat w miejscu,w którym znajdują się druty. Od jakiegoś czasu zauważyłam,że koło drutów pojawiła się ropa (ilość nie jest duża). Czy powinnam udać się z tym do lekarza specjalisty?

Taki wyciek zdarza się często. Jeśli nie ma gorączki, zaczerwienienia i bólu okolicy wejścia drutu, to trzeba przemywać to miejsce octeniseptem. Jeśli wyciek nie ustąpi koniecznie trzeba pokazać to specjaliście. Po tym czasie niekiedy można już usunąc druty.