Pojedyncze bąble na dłoniach i podwyższona temperatura ciała 3,5-latka

Na twarzy i przegubach dłoni mojego dziecka (3,5 roku) pojawiły się pojedyncze bąble, wyglądające jak ugryzienia komara. Dziecko na pewno nie zostało pogryzione przez owady. Temperatura dziecka jest podwyższona. Co to może być?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane infekcją. Nie można wykluczyć alergicznego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.