Polip bez cech atypii, II materiał niediagnostyczny

mam 59 lat.Proszę o interpretację wyniku histopatologicznego po wyłyżeczkowaniu kanału szyjki i jamy macicy.I-polip bez cech atypii.II materiał niediagnostyczny.III materiał niediagnostyczny

Witam,
z powyższego opisu badania histopatologicznego wynika iż usunięta zmiana była polipem (bez cech zmiany o charakterze złośliwym) oraz wyskrobiny z kanału szyjki i jamy macicy były zbyt skąpe do oceny (zapewne pobrano zbyt mało materiału i uniemożliwiło to ocenę).

pozdrawiam!