Polipy w odbytnicy u czteroletniego dziecka

Czteroletni chłopiec ma stwierdzone kilka polipów w odbytnicy. Lekarz proponuje wycięcie chirurgiczne. Proszę o poradę, jak z tym postępować, czy konieczna ingerencja chirurga? Do tej pory nie było zaparć ani biegunek, po oddaniu stolca wychodzi na zewnątrz niewielkie zgrubienie. Wszystkie ogólne wyniki badań są w normie. Nie było krwawień z odbytu. WBC - 9,2, RBC - 4,82, HGB - 12,7, HCT - 36,8, MCV - 77, PLT - 262, LYM - 4,80, RDW - CV14,0, CRP - 2,3, mocz - w normie, kał na pasożyty ujemny.

Trudno mi określić, jakie powinno być postępowanie bez bezpośredniego badania. Nie wiem jakiego charakteru są te polipy, czy typu pozapalnego, czy zakaźnego (np. wirusowego), czy przerostowego. Charakter polipa wpływa na typ postępowania, a więc czy operacyjne czy też zachowawcze. Najlepiej, żeby w tej sprawie bezpośrednio zadecydował chirurg dziecięcy. To od niego będzie zależała kwestia dalszego postępowania.