Położona brzeżnie w miąższu niejednorodnie hypoechogeniczna zmiana
Witam,co to może oznaczać,bo mój brat maił robione USG bo wyczul sobie kulkę na jądrze (przepisuje opis wyniku JP 42x22mm,zawiera położoną brzeżnie w miąższu niejednorodnie hypoechogeniczną zmianę 14x11mm o hyperechogenicznej częściowe zwapniałej torebce, w torebce widocznie naczynia.Zmiana nie zniekształca obrysu jądra.W głowie najądrza prawego torbielka 2,6mm W prawym dole pachwinowym widoczne 4węzły chłonne długości14mm,19mm,23 i 26mm w lewym dwa 12i18mm wszystkie otypowym kształcie Cotojest

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.
Witam,
Opisane zmiany ultrasonograficzne, szczególnie obecność naczyń w obrębie zmiany, sugerują możliwość nowotworzenia, szczególnie, że są powiększone węzły pachwinowe po tej stronie i nie ma innych przyczyn mogących to uzasadnić.Torbielą najądrza w tym przypadku nie należy się przejmować, jej istnienie niczemu nie zagraża. Jednakże zmiana jadra prawego budzi pewien niepokój (szczególnie w młodym wieku). Z reguły wymaga to usunięcia jądra, jednakże decyzja może być podjęta śródoperacyjnie, szczególnie że opis sugeruje długotrwałą torbiel, bądź stary krwiak pourazowy.