Półpasiec w ciąży! Proszę o pomoc!

Witam!

Jestem w 14 tygodniu ciąży, zauważyłam u siebie objawy półpaśca! Przechodziłam już tą chorobę 2 lata temu, wcześniej- w dzieciństwie- ospę.

Proszę o odpowiedź, czy dla dziecka jest to niebezpieczne? Czy istnieje jakieś ryzyko? Wybieram się dzisiaj na pogotowie ale strasznie się boję! Błagam o pomoc :(

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W przeciwieństwie do ospy wietrznej, wystąpienie półpaśca w ciąży nie stanowi ryzyka dla płodu. Jest to jedynie reaktywacja zakażenia, które przechodziła Pani w przeszłości. Wirus nie przechodzi w czasie takiej reaktywacji do płodu. Proszę być spokojną!

Pozdrawiam serdecznie.