Polypus endometrialis fibroso-glandularis

Z powodu nieprawidłowego krwawienia macicznego trwającego ponad 3 tygodnie wykonano u mnie wyłyżeczkowania. Przy okazji badania ginekologicznego lekarz stwierdził cysty w jajniku. Diagnoza H-P brzmi: 1. Polypus endometrialis fibroso-glandularis. 2. Mucus et fragmenta partim polyposa endocervii in statu epidermisationis. 3. Cervicitis chronica. Po trzech tygodniach po wyłyżeczkowaniu znów pojawiło się krwawienie. Jakie mogą być tego przyczyny? Proszę o wyjaśnienie wyników badania H-P. Dziękuję

Witam,
z uzyskanego materiału po abrazji wynika iż usunięto Pani polipa (zmianę łagodną) oraz ma Pani stwierdzone przewlekły stan zapalny szyjki macicy.
Jeżeli miesiączkuje Pani jeszcze regularnie - krwawienie które pojawiło się po zbiegu, może być miesiączką - jeżeli jednak nie, powinna to Pani skonsultować z ginekologiem.

pozdrawiam