Pomarszczony żołądź po grzybicy - czy to znaczy, że jeszcze się nie wyleczyłem?

Witam. Mam takie pytanie: jakiś czas temu pojawił mi się dziwny biały nalot na żołędziu, który stał się pomarszczony, zaczerwieniony i pojawiły się swędzenia. Stosowałem maść przeciwgrzybiczą. Swędzenia i zaczerwienienia ustąpiły, jednak żołądź został nadal pomarszczony. Czy to oznacza, że grzybica nadal jest? Czy może to pomarszczenie już zostanie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Objawy, które Pan opisuje mogą być zarówno spowodowane nadal utrzymującą się infekcją, jak i podrażnieniem po stosowanym leczeniu. Jeżeli jest Pan aktywny seksualnie, a Partnerka nie była równocześnie z Panem leczona, być może wskazane jest włączenie równoczesnej terapii, gdyż nadal może dochodzić do przekazywania drobnoustroju.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta u lekarza, najlepiej dermatologa, który po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu określi, co jest przyczyną objawów, czy jest to spowodowane infekcją grzybiczą i jakie zastosować leczenie.

Więcej na temat grzybicy miejsc intymnych znajdzie Pan w załączonym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/grzybica-u-mezczyzn.

Pozdrawiam.