Pomiary temperatury w ciąży

Jaka temperatura powinna byc w ciazy? Na poczatku miałam 37,1 mierzona pod jezykiem w 5 tyg, a na poczatku 6 tyg jest 36,6? To jest ok?

Renata GrzechociĹska

Witam! Początkowo temperatura u kobiet w ciąży może być wyższa ok 37 st. ze względu na wzrost stężenia progesteronu. Prawidłowa temperatura ludzkiego ciała wynosi ok 36,6 st, dlatego myślę, że nie ma powodów do niepokoju, gdyż wartości u Pani są prawidłowe.
Pozdrawiam.