Pominęłam tabletkę - robić 7-dniową przerwę czy nie?

Witam. Pominęłam tabletkę w trzecim tygodniu. Była to tabletka 18. lub 19., nie wiem jak to liczyć, ponieważ w tym cyklu popełniłam błąd na początku i przez pomyłkę wzięłam 2 pigułki na raz. Myslałam, że pominęłam tabletkę, nie będę tu wnikać skąd ta pomyłka, ważne jest to, że jednak nie pominęłam wtedy żadnej i brałam je jak należy. O tym, że wszystko jest ok zorientowałam się jednak tuż po przyjęciu 2 tabletek. Wiem, że w takim wypadku nie ma ryzyka, po prostu cykl kończy się dzień wcześniej i dzień wcześniej się go zaczyna. Niestety, pominęłam tabletkę - była to 3. tabletka od końca opakowania. Kiedy się zorientowałam, wzięłam tą zapomnianą i kolejną. Tym sposobem zostala mi jedna tabletka i nie wiem co zrobić po jej przyjęciu - 7-dniową przerwę czy rozpocząć nowe opakowanie? Dodam, że w sobotę odbyłam stosunek. Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Skoro przyjęła Pani zapomnianą tabletkę, to kolejne opakowanie należy rozpocząć z pominięciem 7-dniowej przerwy. Krwawienie z odstawienia wystąpi po drugim opakowaniu.

W przypadku pominęcia tabletki w trzecim tygodniu można także zakończyć wcześniej (w dniu zapomnianej tabletki) aktualne opakowanie i po 7-dniowej przerwie rozpocząć kolejne.