Pominięcie 13. i 14. tabletki antykoncepcyjnej

Witam! Zapomniałam wziąć 2 tabletek (13 i 14). 15sta tabletkę wzięłam z opóźnieniem (kilka godzin), nie biorąc poprzednich (i tu pewnie popełniłam błąd). Przy 17 tabletce wystąpiło krwawienie. Czy powinnam odstawić tabletki na 7 dni? czy dokończyć opakowanie? Nie obawiam się ciąży (nie było stosunku). Zależy mi na tym aby mój organizm za bardzo nie "zwariował". Planuję też odstawienie tabletek na dłużej. I teraz nie wiem co mam zrobić, kiedy je odstawić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście najlepszym wyjściem w tej sytuacji będzie wykonanie przerwy. Po niej należy rozpocząć kolejne opakowanie.