Pominięcie 5 tabletki antykoncepcyjnej Daylette

Biorę już 3ci miesiąc tabletki Daylette. Nie mam po nich żadnych praktycznie skutków ubocznych. W tym trzecim miesiącu w piątym dni pierwszego blistra zapomniałam niestety o tabletce i wzięłam ją następnego dnia rano. W ulotce piszą, że w takim razie powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie tydzień po pominięciu tej tabletki. Dzisiaj w 6tym dniu po pominięciu jej miałam niestety stosunek bez zabezpieczenia... :/ Czy to wystarczający powód żeby iść po tabletke 72 po? Czy mogę być w ciąży?

Witam serdecznie. Jeżeli stosuje Pani dalej antykoncepcję można uniknąć przyjmowania tabletki ''po''. Proszę także nie wykonywać przerwy pomiędzy tym a kolejnym opakowaniem.