Pominięcie 8 tabletki Daylette i zastosowania pigułki 72 h po

Witam. Pominelam 8 tabletkę daylette i lekarz przypisal mi 72po. Jak ta tabletka dokladnie dziala? Dzien stosunku byl moim 7 dniem cyklu, a podobno do zaplodnienia moze dojsc tylko w trakcie owulacji, ktora przy cyklu 28dniowym przypada na 14 dzien? Czy uprawiając seks bez wytrysku w 7dzien cyklu, biorąc jednoczesnie tabletki anty, jednak pomijając 8 tabletkę dzien po stosunku (w dzien stosunku wzielam) i po wzieciu tabletki awaryjnej w 67h moge byc w ciąży? Jak dokladnie dziala 72po?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Szczegóły dotyczące działania tabletki awaryjnej znajdzie Pani w artykule: http://portal.abczdrowie.pl/tabletka-72-h-po. Po drugie powinna Pani wiedzieć, że przyjmując tabletki hormonalne nie mają zastosowania zasady dotyczące liczenia cyklu. Owulacja jest także zablokowana jako wyraz działania tabletek. Podsumowując: ryzyko ciąży jest niewielkie.