Pominięcie i nieprzyjęcie tabletki Y***, czy tabletki chronią dostatecznie?

Witam, przyjmuję 3 opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Y***, zawsze przyjmuje je regularnie, aczkolwiek mam pewne wątpliwości czy przyjęłam jedną z tabletek -mianowicie 10tą. Nie ma jej w blistrze, aczkolwiek nie pamiętam abym przyjmowała tę tabletkę, tego dnia miałam ból głowy. Teraz dostałam lekkiego krwawienia. Minęły już 2 dni i przyjmuje dalej tabletki, co jednak gdy okazałoby się, że tamta 10 tabletka nie została przyjęta i nie mam możliwości jej przyjęcia, ponieważ nie ma jej w blistrze? Czy ryzyko zajścia w ciąże przy dalszym braniu tabletek jakoś się zmienia z powodu nieprzyjęcia jednej z tabletek? Proszę o odpowiedź! Kasia

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Proszę zajrzeć do ulotki swojego leku i sprawdzić, jakie jest postępowanie w przypadku pominięcia tabletki w drugim tygodniu. Producenci tabletek zazwyczaj podają, że w takim przypadku nie ma konieczności dodatkowych działań, a ryzyko ciąży nie jest zwiększone.
Pozdrawiam!