Pominięcie kilku tabletek i brak krwawienia a możliwość ciąży lub zachwianie hormonalne

Witam, od kilku lat biorę tabketki Mercilon w tym miesiącu pominełam kilka tabletek, pominiętej dawki nie uzupełniłam. Dzisiaj mija 7 dni od odstawienia a krwawienie nie wystąpiło, dość mocno boli mnie podbrzusze od 3 dni mam biały śluz piza rym czuję się dobrze. Dodam że test zrobiłam dzisiaj czyli w 7 dniu po południu wyszedł negatywny. Jutro powinnam zacząć kolejne opakowanie tabletek i nie wiem co zrobić, czy to jest zachwianie chormonalne czy może być ciąża mimo negatywnego testu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy jak najbardziej mogą być wynikiem nieregularnego przyjmowania tabletek. Tak naprawdę może Pani jednak także być w ciąży. Sugeruję powtórzenie testu ciążowego za około 7 dni.