Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w 3 tygodniu - co robić?

Dzień dobry! 17 tabletkę z blistra zażyłam z 14-godzinnym opóźnieniem, według ulotki powinnam nie robić 7-dniowej przerwy. A kolejne tabletki z blistra już przyjmuję. Bardzo mi zależy na zrobieniu przerwy 7-dniowej, ponieważ w kolejnych tygodniach mam zaplanowany urlop. Zaznaczam, że w tygodniu poprzedzającym pominięcie, nie odbyłam stosunku seksualnego. Bardzo proszę o poradę. Dopuszczam możliwość stosowania dodatkowych środków antykoncepcyjnych (prezerwatywa) albo niezastosowanie dwóch 7-dniowych przerw, tj. przyjmowanie 3 opakowań tabletek bez przerwy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Brak 7-dniowej przerwy między opakowaniami ma na celu zapewnienie stałej antykoncepcji. Jeżeli jednak w tygodniu przed pominięciem tabletki Pani nie współżyła, a w następnych dopuszcza Pani stosowanie alternatywnych metod to nie ma potrzeby odraczania przerwy. W takiej sytuacji musi Pani jednak pamiętać, by stosować dodatkowe zabezpieczenie do końca obecnego blistra oraz przez całe 7 dni przerwy. Od nowego blistra będzie Pani ponownie zabezpieczona tabletkami i możliwe będzie zrezygnowanie z prezerwatywy lub innej wybranej metody.

Przyjmowanie trzech blistrów pod rząd nie jest wskazane.

Pozdrawiam