Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej w trzecim tygodniu stosowania a zmiana na plastry

Witam. Pominęlam tabletkę w 3 tygodniu. Postąpiłam zgodnie z ulotką, tj. wzięłam 2 tabletki następnego dnia, dokończyłam blister. Pytanie brzmi: czy mam nie robić przerwy 7 dniowej i zacząć zgodnie z ulotką kolejne opakowanie czy mogę przejść na plastry, które zalecił mi ginekolog w 1 dniu krwawienia? Czy może od razu nie robiąc przerwy przykleić plaster? Czy odłożyć przejście na plastry do następnego cyklu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sugerowałabym odłożyć plastry do kolejnego cyklu, a teraz zażyć kolejne opakowanie po kolei.