Pominięcie tabletki: czy ryzyko ciąży jest duże?

Witam, pominęłam 18 tabletkę pierwszego opakowania. Zorientowałam się po 24 h, ale nie wzięłam dwóch na raz, tylko normalnie skończyłam opakowanie - zamiast wziąć ostatnią tabletkę w środę, wzięłam w czwartek. Następne opakowanie rozpoczęłam po 6 dniach od wzięcia tabletki, czyli tak jak normalnie powinnam zacząć. W nowym opakowaniu zapomniałam 9 tabletki, wzięłam ją razem z 10. Jakie jest ryzyko?

ponad rok temu

Witam serdecznie!
W przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu blistra należy rozpocząć nowe opakowanie bez wykonywania 7dniowej przerwy. W przypadku jej wykonania konieczne jest wykonanie testu ciążowego po 14 dniach od zbliżenia. Krwawienie z odstawienia nie musi wykluczać ciąży.
Nowe opakowanie przyjmuje się w ósmym dniu przerwy.
W obecnym cyklu do pomyłki doszło na szczęście w drugim tygodniu, więc ryzyko jest znikome i nie wymaga stosowania dodatkowych metod zabezpieczenia.
Pozdrawiam.