Pominięcie tabletki w 3 dniu cyklu

Witam! Stosuje tabletki Y... (dwuskładnikowe) już od dawna. Jednak na początku poprzedniego miesiąca miałam trochę "natłok" obowiązków i nie jestem pewna czy w trzecim dniu wzięłam tabletkę. Miesiąc minął wszystko brałam jak należy, w ciąży być nie mogę, ponieważ zabezpieczam się cały czas dodatkowo, byłam u ginekologa na badaniu i dostałam normalnie okres. Ale teraz trochę się martwię, zaczęłam nowy miesiąc i opakowanie i zastanawiam się, czy jeśli pominęłam tę tabletkę i jej NIE uzupełniłam, to czy w nowym miesiącu ochrona jest zachowana? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W Pani przypadku warto zabezpieczać się dodatkowo przez pierwszych 7 dni stosowania tabletek z nowego opakowania.

Pozdrawiam!