Pominięcie tabletki w ostatnim tygodniu

Mam pytanie. Zapomniałam 19 tabletki z opakowania, zobaczyłam to dopiero przy braniu 20, nie miałam możliwości przeczytania ulotki, szukałam w internecie i nic, więc rozmawiałam z chłopakiem. Ustaliliśmy, że ostatni tydzień to nic nie szkodzi, że mam ją ominąć i dokończyć opakowanie. Normalnie zrobiłam przerwę i w drugim dniu przerwy, rano, kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia. W 2 dniu wieczorem dostałam okresu. Pomyślałam, że tak wcześnie, że przez tę zapomnianą tabletkę, bo normalnie dostaję w 4 dniu. Był normalny, taki jak zazwczaj, jednak w 3 dniu, czyli dzisiaj, jest bardzo skapy, prawie same plamienie. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zapomniała Pani zażyć tabletkę lub zażyła ją Pani z opóźnieniem dłuższym niż 12 godzin, to w tym cyklu, a także podczas 7-dniowej przerwy, która nastąpiła po tym cyklu, nie może Pani liczyć na skuteczną antykoncepcję. Skuteczną ochronę przed ciążą można uzyskać dopiero w kolejnym cyklu - od przyjęcia pierwszej tabletki z nowego opakowania. Jeśli więc od dnia, w którym pominęła Pani tabletkę, nie stosowała Pani dodatkowej antykoncepcji (np. prezerwatywa), to musi się Pani liczyć z możliwością zajścia w ciążę. Przed rozpoczęciem nowego opakowania, powinna Pani wykluczyć ciążę (test ciążowy, wizyta u lekarza).

Pozdrawiam!