Pominięcie Yasminelle a ryzyko ciąży

Jeśli pominęłam tabletkę (biorę Yasminelle) w 3 tygodniu (17 tabl), o 12,5 h za późno, ale nie przerwałam stosowania i zrobiłam 7-dniową przerwę, tak jak normalnie.. Podczas 7-dniowej przerwy okres dostałam normalnie w 4 dniu przerwy, a stosunek bez zabezpieczenia miałam w 5 dniu przerwy. Okres wcześniej miałam bardzo obfity, a teraz jest, ale troszkę słabszy. Tabletkę z nowego blistra wzięłam po 6 dniach, nadal mając okres. Czy jest duże ryzyko zajścia w ciążę? I kiedy zrobić test ciążowy?

Witam serdecznie. Nie mogę wykluczyć możliwości ciąży. Analizując objawy jakie Pani podaje , szansa na to iż doszło do zapłodnienia jest bardzo mała, nie mniej jednak warto potwierdzić to testem. Najbardziej wiarygodny będzie gdy wykona się go po upływie 14 dni od stosunku.