Pominięta 7 tabletka antykoncepcyjna i plamienie w środku cyklu

Witam, mam ogromny problem związany z tabletkami. Otóż biorę tabletki od 1,5 roku i ostatnio zapomniałam przyjąć 7 tabletki i w tym dniu współżyłam z chłopakiem, jednak nie doszło do wytrysku w ogóle. Przez następne dwa dni brałam tabletki regularnie jednak zaczęłam się niepokoić, gdyż nastąpiło plamienie, którego nie powinno być. Czy takie krwawienie może oznaczać ciążę? Bardzo się boję, a w chwili obecnej nie mam możliwości udania się do lekarza. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzyko ciąży w przypadku zapomnienia o 7 tabletce jest zwiększone. Gdyby napisała Pani wcześniej, zaleciłabym antykoncepcję po stosunku i dodatkowe zabezpiecznie przez najbliższy tydzień. W tej sytuacji radzę stosować zabezpieczenie przez 7 dni od zapomnianej tabletki (na tabletkę "po" jest już za późno) i poczekać do najbliższej przerwy. Jeśli krwawienie nie wystąpi, powinna Pani zrobić test ciążowy i udać się do lekarza.