Pominięta 9 tabletka antykoncepcyjna

Witam, mam 24 lata. Tabletki biorę od paru lat. Ostatnio zapomniałam wziąć 9tą tabletkę, a mianowicie miałam ją przyjąć 10.09 godzina 21 (piątek), w sobotę 11.09 około godziny 22 wzięłam pominięta i dobra. Kochałam się z chłopakiem w sobotę przed wzięciem tabletek (w niedziele bez dodatkowego zabezpieczenia). Jak duże jest ryzyko zajścia w ciążę? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W opisanej sytuacji, postąpiła Pani prawidłowo - W razie nie wzięcia 1 tabletki w drugim tygodniu, należy przyjąć pominiętą tabletkę tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek, a kolejne zażywać o stałej porze.

Skuteczność antykoncepcyjna preparatu jest zachowana i nie trzeba stosować dodatkowych metod zapobiegania ciąży. jednak jeżeli w przerwie wyrównawczej nie wystąpi krwawienie, należy przed rozpoczęciem nowego blistra wykonać test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!