Pominięta ostatnia tabletka antykoncepcyjna

Witam, zażywam tabletki antykoncepcyjne od 2 miesięcy, niestety zapomniałam ostatniej tabletki, a kochałam się z chłopakiem. Czy jest duże ryzyko, że zajdę w ciążę?

Witam serdecznie!

W swoim zapytaniu nie precyzuje Pani, jaki rodzaj tabletek Pani przyjmuje. Zakładając, że przyjmuje Pani tabletki zgodnie ze schematem 21+7, dla zachowania działania antykoncepcyjnego preparatu, wystarczy rozpocząć nowe opakowanie dzień wcześniej, tak by przerwa między opakowaniami nie wynosiła więcej niż 7 dni. W przypadku rozpoczęcia nowego blistra w wyznaczonym wcześniej dniu, przerwa między opakowaniami będzie wynosiła 8 dni, a tym samym dojdzie do obniżenia skuteczności preparatu i podwyższenia ryzyka ciąży. Niestety nie ma możliwości wymiernej jego oceny. Pozdrawiam