Pominięta pierwsza tabletka w pierwszym tygodniu - co z ochroną?

Witam! Powinnam zacząć nowy blister w piątek o 18, jednak pierwszą tabletkę zażyłam w sobotę ok 6.15 rano, czyli ok 12h i 15 min spóźnienie. Następne tabletki brałam o normalnej porze, bez spóźnienia (jestem przy 14. tabletce z tego blistra). Nie współżyłam w tygodniu poprzedzającym zapomnianą tabletkę (czyli w 7-dniowej przerwie, gdzie wystąpił okres, który skończył się w piątek, wiec dzień w którym powinnam zażyć pierwszą tabletkę). Współżyłam natomiast w tygodniu, w którym zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę, tj. w niedzielę. Czy jest szansa, że jestem w ciąży? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu należy przyjąć jak najszybciej opuszczoną tabletkę. Natomiast przez kolejne 7 dni należy stosować dodatkowe zabezpieczenia np. prezerwatywę.

Jednak tak Pani nie postąpiła dlatego istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Po około 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego. W przypadku ujemnego wyniku należy wykonać kolejny test ciążowy po tygodniu.

Pozdrawiam