Pominięta pigułka w trzecim tygodniu - co robić?

Witam, jak, w temacie zdarzyła się mojej dziewczynie taka sytuacja. Tabletki jednofazowe bierze już ponad pół roku(regularnie), jednak w zeszłym tygodniu zapomniała wziąć 18 tabletki (czwartek) zorientowała się dopiero w piątek i wzięła dwie. Zgodnie z ulotką nie robi przerwy tylko zaczyna nowe opakowanie. A teraz pytanie. Kochaliśmy się w poniedziałek oraz w piątek (jakieś pół godziny przed wzięciem obu tabletek). Czy mamy się czego obawiać (niechciana ciąża)? Czy to możliwe żeby doszło do zapłodnienia? Czy tabletki dla plemników robią niesprzyjające warunki i plemniki szybciej tracą zdolność zapłodnienia jak kobieta bierze pigułki (chodzi mi o stosunek poniedziałkowy)? Oraz czy tabletka wzięta po stosunku, licząc że była nieplanowana przerwa działa jakoś na plemniki osłabiając je? Od czasu jak bierze pigułki krwawienie pojawia się u niej w 5-7 dniu przerwy(czy to znaczy że pigułki bardziej działają na jej organizm skoro nie krwawi w pierwszych dniach przerwy? Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Pańska partnerka postąpiła prawidłowo w przypadku pominięcia tabletki w trzecim tygodniu, więc skuteczność antykoncepcji powinna zostać zachowana. Krwawienie z odstawienia rozpoczyna się , indywidualnie dla każdej kobiety, w trakcie 7-dniowej przerwy. Termin wystąpienia krwawienie nie ma związku ze skutecznością antykoncepcji. Istotne jest wystąpienie krwawienia jako takiego.