Pomoc synowi po leczeniu uzależnienia od narkotyków w ośrodku

Mój syn jest narkomanem, z tego co mi wiadomo brał amfetaminę, obecnie jest w ośrodku, czy ma szansę na normalne funkcjonowanie, na wyleczenie. Jest pełnoletni, jak mu pomóc, gdy opuści ośrodek? Zostawić samemu sobie bez żadnych środków niech radzi sobie sam? Przyjąć do domu i zamieszkać znowu razem?

Trudna sprawa. Natomiast warto pomóc w usamodzielnieniu się to znaczy np. znalezieniu pracy, zapewnieniu możliwości korzystania z niestacjonarnej terapii itp.

Zmiany są konieczne, by nie odnowić mechanizmów, które doprowadziły do uzależnienia. Zachęcam do konsultacji w ośrodku terapii uzależnień. Świadczą one także pomoc dla rodzin osób uzależnionych. Pomaga Pani nauczyć się zachowań prozdrowotnych, które ułatwia synowi powrót do funkcjonowania w społeczeństwie.