Pomoc w interpretacji wyników i objawów

Mam 44 lata, jestem kobietą. Mam pytanie odnośnie wyników. Morfologia: WBC 7,47, RBC 4,18, hemoglobina 12,5, hematokryt 37,2, MCV 89, MCH 29,9, mchc 33,6, płytki krwi 237, RDW-cv, 12,8 MPV 12,5 (tu chyba coś nie tak), % neutrycytów 59,6, limfocytów 26,6, monocytów 8,8 (tu coś nie tak chyba), eozynocytów 4,7, bazocytów 0,3, liczba neutrocytów 4,45, limfocytów 1,99, monocytów 0,66, eozynocytów 0,35, bazocytów 0,02, ALT 11, AST 16, amylaza 48, glukoza 104, OB 15. Mocz: color not entered, clority not entered, GLU, BIL, KET, BLO, PRO, NIT Negative, SG 1,025, pH 5, Uro 0,2 R U /dł LEU TRACE. Mam częste bóle brzucha w okolicach pępka, ale też z lewej strony, aż do pleców i często temu towarzyszą wzdęcia.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Wśród wyników morfologii krwi nieznacznie obniżona jest liczba erytrocytów (RBC). Nieco podwyższona jest średnia objetość płytek krwi(MPV). Może to świadzcyć o obecności tzw. płytek dużych lub o agregacji płytek w próbce. Jeśli liczba płytek dużych nie przekracza 30%, nie ma powodów do niepokoju. Nieznacznie podwyższony odsetek monocytów nie jest niepokojacy, gdyż liczba bezwzględna jest prawidłowa.

Pozostałe odchylenia to: podwyższony poziom glukozy, jeśli był oznaczony na czczo należy wynik pokazać lekarzowi - będzie wskazaniem do przeprowadzenia doustnego testu tolerancji glukozy (OGTT).

Aktywność amylazy należy odnieść do norm podanych przez laboratorium, gdyż zależy on od metody oznaczania.

OB również należy odnieść do norm podanych przez laboratorium - zależnie od nich jest prawidłowe lub nieznacznie podwyższone.

Pozostałe wyniki są prawidłowe.

Pozdrawiam serdecznie