Pomoc w obliczeniu owulacji

proszę powiedzieć 25listopada miałam lekkie krwawienie (poniedziałek) we wtorek nic a od środę do niedzieli miałam krwawienie z tym ze kolejne 2 dni plamię . staram się z mężem o dziecko jak obliczyć owulacje? tak żeby był chłopiec bo dziewczynkę już mamy ( najlepiej bliźniaki ;) )

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Owulacja jest to zjawisko występujące zwykle na 14 dni przed końcem cyklu czyli przed wystąpieniem pierwszego dnia krwawienia. Na około 4 dni przed owulacją i około 4-5 dni po niej przypadają dni płodne. Wtedy jest największa szansa na zajście w ciążę.