Pomoc w sprawie wagi

Witam. Mam na imię Ewa, ważę 81 kg, mam 16 lat i jestem aktywna fizycznie. Znaczy nie za bardzo. Zależy mi na tym aby schudnąć do balów 3 gimnazjum. Moja wymarzona waga to 65 kg... Niedawno: śniadanie o 7 (1 kanapka z szynką z indyka z rozmaitymi warzywami), w szkole obiady o 12:30, a o ok 17:30 taki drugi obiad i masa słodyczy. Już 2 razy się odchudzałam. 1-wszy raz był świetny. Dużo biegałam, liczyłam codziennie kalorie i na dodatek ćwiczyłam jak najciężej na wf-ach (efekt 6 kilo mniej), ale za 2 razem też było dobrze! Schudłam do 70 kg... ale teraz wielki powrót- 80kg. Żałuję, że przestałam, bo bym właśnie ważyła 60 kg....;C Chciałabym się odchudzać, ale nie wiem jak aby nie mieć efektu jojo i żeby efekty były jak najszybsze. Postanowiłam nie jeść słodyczy, a jak będzie mnie kusić to tylko jakiś mały baton w weekend, godzinne ćwiczenia na macie (plus wf-y 35 minutowe!) i unikanie smażonych potraw. Obawiam się, że to nie wystarczy do balu. POMOCY! ps. w mojej rodzinie nikt nie ma nadwagi i nie jest chory na to, ja też.

Witam,

Musisz zastanowić się co się zmieniło, że po wcześniejszej redukcji masy ciała, ponownie zaczęłaś tyć.
Optymalne i najskuteczniejsze połączenie, to włączenie diety odchudzającej i zwiększenie aktywności fizycznej.
Nie powinnaś stosować diet odchudzających dostarczających poniżej 1500 kcal.
To minimalna dawka energii, jaką powinnaś zagwarantować organizmowi.

Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl
Przeznacz na nie co najmniej 30 minut dziennie ( o ile nie ma ku temu przeciwwskazań).

To, co możesz zrobić to wyeliminować "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Musisz się kierować zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast-foodach;

Napadom głodu zapobiegniesz:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

POZDRAWIAM