Pomyłka przy zakładaniu prezerwatywy a prawdopodobieństwo zapłodnienia

Ostatnio współżyłem ze swoją dziewczyną. Miała dni niepłodne. Przy nakładaniu prezerwatywy pomyliłem strony, więc odwróciłem i nałożyłem. Z prezerwatywą było wszystko w porządku. Spóźnia jej się okres 2 dzień. Chciałbym dodać że zażywa antybiotyki na zapalenie w jakie ustnej. Czy jest ryzyko ze ejakulat na prezerwatywie mógł zapłodnić ?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Nie rozumiem do końca pytania.
Jeśli "odwrócił" Pan prezerwatywę po wytrysku z obecnym na niej ejakulatem to istnieje ryzyko, że dziewczyna jest w ciąży.
Jeśli obrócił Pan prezerwatywę przed wytryskiem to ryzyko także istnieje, gdyż prezerwatywa nie daje 100% pewności, ale jest znacznie mniejsze niż w 1 przypadku.
Cykl owulacyjny u kobiet podlega pewnym wahaniom i dwa dni to nie jest jeszcze dużo, ale proponuje wykonać test ciążowy, który powinien już wyjśc dodatni w przypadku ciąży.