Pomyłka w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Pomyliła mi się ostatnia pigułka czerwona leku Vibinmini z biała. Rano współżyłam z partnerem. Gdy sie zorientowałam zamiast przeczytać dobrze ulotke wziełam jeszcze ta ostatnia czerowna tabletke poprostu chyba ze strachu. W toalecie zoabczyłam ze tak jakbym dostała okresu. Mam pytanie jakie sa szanse zajścia w ciąże czy zalecają Państwo pojscie jutro np po tzw. tabletke po do ginekologa gdyż rano minie 24 godz . Prosiłabym również o rade jak mam teraz zaczac przyjmowac tabletki.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam wykonanie za około 1 tydzień testu ciążowego oraz stosowanie w najbliższym okresie dodatkowych zabezpieczeń. Proszę wrócić do stosowania tabletek według wcześniejszego schematu i pobrania opakowania do końca oraz proszę o wizytę u ginekologa, który przypisywał terapię. Pozdrawiam.