Pończochy po operacji nogi - nosić na obydwie nogi, czy na jedną?

Witam. Mam prawą nogę tydzień po operacji - wycinana była żyła odstrzałkowa prawa. 2 lata temu miałam operowane obie nogi i wtedy nosiłam po operacji rajstopy przeciwżylakowe. Moje pytanie - czy teraz mam nosić pończochę na jedną nogę czy na obie? Lekarka mówiła, by nosić II stopień kompresji, ale nie zapytałam, czy tylko na tę operowaną nogę czy na obie. prosiłabym o odpowiedź i jakąś wskazówkę! Z góry dziękuję! :)

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Można przypuszczać, że lekarz chciał zastosować kompresoterapię na nogę, która była operowana. Nie można jednak wykluczyć, że powinna Pani mieć pończochy na obie nogi, jeśli ta druga też jest dotknięta żylakami.
Ponowna wizyta u lekarza lub konsultacja telefoniczna powinna rozwiać wszelkie wątpliwości.