Popękane naczynka i ból oka

Witam mam 28 lat jestem kobietą wczoraj zauważyłam u siebie popękane naczynka w jednym oku zakrwawione lekko do tego ucieka mi oko w jedną stronę wcześniej zdarzało się to sporadycznie od wczoraj cały czas do tego boli mnie to oko.Wiem że muszę z tym iść do okulisty no ale dziś się nie dostanę nigdzie dopiero jutro.Czy to coś poważnego?Czy może z tym jechać do szpitala na sor.Dodam że pracuję ciężko i muszę dużo dzwigać w pracy czy może to mieć jakiś związek?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Duży wysiłek fizyczny może być przyczyną wzrostu ciśnienia tętniczego, pęknięcia naczynka i wylewu krwi do oka. Wylew może ulec samoistnemu wchłonięciu, jednak warto skonsultować się z lekarzem okulistą. Do czasu wizyty u okulisty proszę wstrzymać się od wysiłku fizycznego, dźwigania, ciężkiej pracy. Gdyby jednak pojawiły się zaburzenia widzenia, pogorszenie ostrości wzroku, silny ból, konieczna jest pilna konsultacja okulistyczna. Pozdrawiam.