Poprawienie płodności u mężczyzn

Płodność u mężczyzn można poprawić również poprzez ograniczenie ilości kontaktów seksualnych. W czasie dni płodnych partnerki należy uprawiać seks co drugi dzień, a nie codziennie. Czy to wyżej to prawda bo mam mieszane odpowiedzi i pytam się specjalistów :)

Mikołaj Cyganok

Witam! Największy potencjał do zapłodnienia jest ok 24-48h przed spodziewaną datą owulacji. Jeżeli chodzi o częstotliwość współżycia, to proszę mieć na uwadze, że ejakulat, aby był "dobrej jakości" powinien mieć odpowiednią koncentrację plemników, której uzyskanie wymaga ok 48h abstynencji. Nie bez znaczenia pozostają nieprawidłowe nawyki dietetyczne, stosowanie leków i używek, które w znaczący sposób obniżają jakość nasienia.