Poprawne stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność antykoncepcyjna

Witam! Mam 44 lata i zaczęłam brać tabletki Qlaira od pierwszego dnia miesiączki, wzięłam już 4 tabletki o stałej porze i tu mam pytanie, czy mogę już współżyć z mężem (do końca) bez innego dodatkowego zabezpieczenia? Dodam, że wcześniej nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Ochrona antykoncepcyjna "działa" już od pierwszej tabletki, pod warunkiem, że jest ona wzięta w pierwszy dzień miesiączki (jak w Pani przypadku). Drugi warunek to kontynuacja przyjmowania tabletek. Tak więc jest Pani chroniona i może już współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia, pod warunkiem jednak, że jutro czy pojutrze nie przestanie Pani nagle przyjmować tabletek. Pozdrawiam serdecznie!