Popromienne zapalenie ślinianek a zdjęcie RTG

Czy chorując na popromienne zapalenie ślinianek, w związku z tym psujące się bolące wszystkie zęby, można wykonywać zdjęcia rtg zębów? Czy lepiej zrobić pantomogram wszystkich? Czy trzeba poprosić o płaszcz i kołnierz ochronny?

W tym co Pan pisze jest pewna niekonsekwencja. Jeżeli ślinianki były naświetlane czego efektem jest zapalenie popromienne wydawałoby się,że należy unikać dodatkowego naświetlania promieniami rtg.A tak na marginesie, stosowanie fartucha ochronnego przy wykonywaniu zdjęć jest obowiązkowe. Pozdrawiam