Pornografia przyczyną braku erekcji

Witam. Mam 22 lata i od 7-miu regularnie(przeważnie 1x dziennie) oglądałem strony porno i się masturbowałem. Najpierw skupiałem się na stronach z samymi paniami, jednak w pewnym momencie przestało mi to wystarczać i zacząłem oglądać stosunki(filmy, zdjęcia) Żadnych dewiacji nie oglądałem, brzydziłem się nimi. Na początku masturbowałem się aby rozładować napięcie seksualne, później oglądanie pornografii i masturbacja stały się rytuałem, nieodłączną częścią dnia, często wymuszoną czynnością, która mnie odstresowywała. Miałem coraz większe kłopoty z erekcją, ale cały czas myślałem, że jest to sytuacja przejściowa, że osoba w moim wieku nie ma prawa mieć tego typu dolegliwości. Obecnie nie jestem w stanie osiągnąć erekcji bez użycia ręki, a nawet przy jej pomocy jest bardzo słaba, nie potrafię jej utrzymać. Strony porno przestały mnie podniecać(!). Wątpię czy jest coś co jest w stanie mnie ruszyć obecnie.   Niedawno poznałem dziewczynę moich marzeń, bratnią duszę. Okazało się, że ona również w żaden sposób nie jest w stanie mnie podniecić a zatem nie mam erekcji. Wiele razy próbowaliśmy, ale za każdym razem tak samo. Cialis przepisany przez lekarza u którego byłem niewiele pomaga no bo nie ma tego podniecenia. Testosteron i prolaktynę mam w normie. Erekcje poranne są bardzo słabe. Myślę o zakupie pompki próżniowej, ale czy to ma sens skoro ja w ogóle przestałem odczuwać chęć do uprawiania seksu? Czy kiedykolwiek wróci mi wrażliwość na bodźce wzrokowe? Proszę o pomoc. Chciałbym kiedyś założyć rodzinę a wiem, że bez 'jako takiej' sprawności w tej sferze życia to niemożliwe. Obecnie 3 miesiące nie oglądam pornografii i nic. Nadal nie mogę uzyskać wzwodu podczas masturbacji.

Redakcja abcZdrowie

Rozumiem, że ta sytuacja jest dla Pana wielkim problemem. Nic dziwnego - zwłaszcza, że poznał Pan wymarzoną partnerkę i chce rozpocząć z nią życie seksualne.

Z tego, co Pan pisze, jest Pan pod opieką urologa. To bardzo dobrze, bo trzeba wykluczyć organiczne (czyli związane ze zdrowiem organizmu) przyczyny niemocy płciowej. Proszę kontynuować tę diagnostykę. Natomiast chciałabym zwrócić Pana uwagę na możliwy psychologiczny aspekt Pańskiej dolegliwości. Pisze Pan, że w pewnym momencie życia masturbacja stała się dla Pana rytuałem i sposobem na rozładowanie napięcia. Seks i masturbacja może być takim samym nałogiem, jak hazard czy alkohol. Być może jest Pan uzależniony od seksu, ale jednocześnie uważa go Pan za rzecz złą, wstydliwą. Może ma Pan wyrzuty sumienia związane z masturbacją? Słusznie Pan postąpił rezygnując z oglądania pornografii. Brak chęci do seksu może być wynikiem stresu, jakichś klopotów życiowych. Myślę, że oprócz wizyt u urologa przydałaby się Panu rozmowa z psychologiem lub najlepiej seksuologiem (niestety na własny koszt, bo NFZ nie refunduje terapii u seksuologa...).