Poród dziecka przy niedoczynności tarczycy

Witam.Czy przy niedoczynnosci tarczycy poród dziecka moze odbyc sie naturalnie czy przez cesarskie cięcie? Pytam poniewaz czesto miewam kołatanie serca jak to bywa przy tego typu chorobie tarczycowej a poród to ogromny wysiłek fizyczny i moze to byc dla mojego serca bardzo duze obciazenie i wysilek i nie wiem czy wytrzymam.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niedoczynność tarczycy nie jest wskazaniem do rozwiązania ciąży przez cięcie cesarskie.