Poronienie. Co dalej?

Jeśli poronienie wystąpiło jeszcze przed pierwszą miesiączką (z testów wynikało, że byłam w ciąży, jednak dostałam w dniu spodziewanej miesiaczki krwawienia, trochę silniejszego niż normalnie, połączonego z bólem podbrzusza w pierwszym dniu) to czy wszystko zostało wydalone i niepotrzebne jest czyszczenie? Sadzę, że na pewno straciłam tę ciążę, ponieważ krew połączona była ze strzępkami. Dodam, że do lekarza idę dopiero za 10 dni. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zwykle tak wczesne poronienie nie skutkuje koniecznością łyżeczkowania jamy macicy. Podczas wizyty u lekarza, za 10 dni, proszę dokładnie opisać mu całą sytuacje. Należy jednak niezwłocznie udać się do lekarza jeśli wcześniej wystąpią silne krwawienia z dróg rodnych lub gorączka połączona z bólem podbrzusza.

Pozdrawiam serdecznie!