Poronienie samoistne – objawy

Witam. Od 8 m-cy staramy się z mężem o dziecko. Jak się okazało największym problemem jest zła morfologia plemników męża. Moje cykle są 28-dniowe, zawsze jak w zegarku. Teraz jestem w 36 d.c., testy wychodzą negatywnie, a b-HCG zrobione w 33 d.c. wyszło 2,8 (wcześniejsze badania w poprzednich cyklach zawsze 0,1).

Miałam objawy, które można było podciągnąć pod ciążowe, jednak dzisiaj wydaje mi się, że jest już po wszystkim. Od rana - nie tyle na wkładce, co na papierze toaletowym - widzę niewielkie, brązowawe plamki pomieszane jakby z białkiem kurzym, ciągnące się - nie jest tego dużo, ale cały czas czuję mokro w szyjce. Rozumiem, że są to objawy poronienia samoistnego? Wizytę u lekarza mam za tydzień i bardzo denerwuję się czy będzie potrzebny zabieg łyżeczkowania… Bardzo proszę o odpowiedź.
Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy jest Pani w ciąży. Jeśli tak, to bardzo wczesnej. Proszę jednak nie martwić się na zapas możliwością poronienia, ponieważ plamienia we wczesnej ciąży są całkiem naturalne! Szczególnie w terminach, w których wypadałyby miesiączki.

Jeśli zaś nie doszło do zapłodnienia, to najpewniej rozpoczyna się opóźniona miesiączka (od czasu do czasu sytuacja taka ma prawo wystąpić nawet u całkiem zdrowej kobiety). Proszę spokojnie czekać na zaplanowaną wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!