Poronienie w 8 tygodniu ciąży i łyżeczkowanie jamy macicy

Witam. Odebrałam dzisiaj wynik. Poronilam w 8 tyg i miałam lyzeczkowanie. Wizytę mam w listopadzie. Martwię sie i nie wiem o co chodzi czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć żeby troszeczkę sie uspokoić " doczesna z cechami martwicy i ropowiczymi naciekami zapalnymi. Endometrium hipersekrecyjne. Brak kosmyków i tkanek płodu " czy miałam jakieś zapalenie , ze poronilam? Prosze mi pomoc. Pozdrawiam

Witam serdecznie.
Brak tkanek płodu w materiale z łyżeczkowania nie oznacza, że nie doszło do poronienia. Najprawdopodobniej wynika to z samooczyszczenia tkanek macicy z zarodka jeszcze przed wykonaniem zabiegu.Pojawienie się cech zapalenia jest prawdopodobnie zjawiskiem wtórnym do poronienia. Rozpulchniona i przekrwiona w wyniku poronienie błona śluzowa macicy jest bowiem doskonałą pożywką dla rozwoju bakterii.