Poronienie zatrzymane i wynik badań USG ciąży

Na usg w 5 tyg. - pęch. ciążowy 10mm, w 7 tyg. - pęch. 14 mm, zarys zarodka z przepływem naczyniowym.W 9/6 HCG.- pęch. 23mm/19mm,pęch. żółtkowy YS 5mm.Lekarz stwierdził poronienie zatrzymane, brak akcji serca, nie uwidoczniono zarodka. W ostatnim czasie żyłam w dużym stresie.Czy na podstawie takiego zapisu można stwierdzić,że zarodek przestał się rozwijać właśnie przez stres. Nie miałam żadnego krwawienia do końca. Lekarz stwierdził że dalsze oczekiwanie nie ma sensu.To moje pierwsze poronienie

Robert Markowski Ginekologia

Jeżeli był widoczny zarodek , a później go nie było- to jest to "puste jajo płodowe" ( poronienie zatrzymane). Trudno mieć wątpliwości ponieważ w prawidłowej ciąży zarodek w 10 tygodniu ma ok. 20 mm i trudno go nie zobaczyć.
Przyczyny takiego stanu są różne, jednak stres jest raczej na końcu listy.