Poroniłam-co mam robić przy drugiej ciąży?

Witam serdecznie,
pod koniec września poroniłam, lekarze kazali mi odczekać 3 miesiące, ale ja nie mogłam czekać tak długo, wytrzymałam tylko do pierwszej miesiączki i zaraz z mężem zaczęliśmy się starać o dziecko.

Podejrzewam, że jestem w ciąży, mam takie same objawy jak za pierwszym razem: zmęczenie, ogromny apetyt, zawroty głowy i najbardziej przerażająca rzecz - bóle w podbrzuszu.

Obawiam się, że mogę poronić jeszcze raz, co mam robić przy drugiej ciąży?

Dzień dobry!
Zalecone 3 miesiące po poronieniu są po to, by organizm wrócił do prawidłowego funkcjonowania, a macica prawidłowo odbudowała warstwę w którą wszczepi się nowy zarodek - chroni to przed np. nieprawidłowym usadowieniem zarodka.
Jeśli jest podejrzenie kolejnej ciąży i bóle brzucha, powinna Pani czym prędzej zgłosić się do ginekologa, w celu stwierdzenia ciąży i jej umiejscowienia.
Z poważaniem