Posiew wykazał nikłą ilość Enterococcus faecalis

Jakieś 2 miesiące temu pojawił się u mnie z potencją. Przeszedłem badania USG-prostata w normie. Posiew wykazał nikłą ilość Enterococcus faecalis. Brałem antybiotyk ale nie pomogło. Urolog przepisał tabletki wiagropodobne, które rozwiązywały problem - niestety bez tabletek nie działa. Dodam jeszcze że czuje lekkie dyskomfort w jądrach (lekki ból promieniujący w okolicy) Wzwód pojawia się na moment ale w ciągu 30 - 40 sekund zanika uniemożliwiając odbycie stosunku. Jakie wykonać kolejne badania?

Witam,
Wskazane byłoby wykonanie posiewu nasienia lub wydzieliny z gruczołu krokowego. Umożliwiłoby to leczenie celowane w przypadku zakażenia prostaty, co sugeruje opis. Leczenie jest także niezbędne bez posiewu, ale niej pewne. Przede wszystkim należy wyleczyć infekcję bakteryjną.

Witam, jeśli posiew (nie pisze Pan czego - moczu?, nasienia?, wydzieliny z cewki?) wykazał nikłą ilość (mniej niż 100.000 bakterii/ml) to jest to stężenie nieznamienne, czyli nie jest to zakażenie i nie ma sie tym co przejmować. Jeśli więcej - leczenie zgodne z antybiogramem. Przy stanie zapalnym prostaty jest ona bolesna przy badaniu przez kiszkę stolcowa i każdy urolog potrafi to rozpoznać. Wydaje mi się, że Pańskie problemy z erekcją mają podłoże psychogenne i wynikają z szeregu uwarunkowań, których nawet możemy sobie nie uświadamiać. W ramach leczenia "doraźnego" można spróbować któregoś z preparatów doustnych (na receptę) jednakże na dłuższą metę wskazana byłaby wizyta u seksuologa lub psychologa, poznanie mechanizmów powodujących kłopot i próba ich wspólnego rozwikłania. Alternatywą jest zdystansowanie się obecnie od problemu i perspektywa ich samoistnego ustąpienia w miarę dalszego współżycia (prawie zawsze pomaga). Pozdrawiam RH